April 26, 2024

Bushido.ro

Asociatia BUSHIDO TAEKWONDO CLUB

Tornado Open 2014

In data de 29.11.2014, orasul Tg Mures a fost gazda unei competitie de tradititie in Romania. Club Sportiv Tornado, a fost gazda acestui concurs care a ajuns la cea de a 3-a editie.

Sala a fost plina de copii de toate varstele, care au fost plini de entuziasm si motivati sa urce pe prima treapta a podimiului.

Cupa Tornado a strans la startul sau peste 250 de sportivi si antrenori. Castigatori de anul acesta a fost Clubul Sportiv Tornado, pe locul 2 s-a clasat  Xploziv Taekwondo Team, iar pe ultima treapta a podiumului s-a clasat CS Real Botosani.

As Bushido Taekwodno Club  a facut deplasarea la aceasta competitie cu Mihail Radu la categoria Juniori Mici, +40 de kg , a castigat medalia de argint in fata unui sportiv cu o mai mare experienta. In primele meciuri Radu a trecut categoric de adversari sai.