Asociatia BUSHIDO TAEKWONDO CLUB

Cupa ISC - Slatina 2010 - Bushito Taekwondo Club

Cupa ISC 2010

In data de 20.11.2010 , orasul Slatina a fost gazda acestei competitii, organizata de Clubul sportiv Olteania.

La start, a strans  un numar de 250 de sportivi de la 20 de cluburi din intreaga tara. Clasamentul general a fost urmatorul:

Locul 1 – C.S. Tornado

Locul 2 – C.S. Adras

Locul 3 – As. Bushido Taekwondo Club

As. Bushido  Taekwondo Club a participat la aceasta comeptitie cu un numar de 7 sportivi, datorita carora clubul nostru s-a clasat pe pozitia a 3-a, in clasamentul general al competitiei.

Locul 1 a fost ocupat de urmatori sportivi: Silvestru Claudiu si Comnea Mihai. Ei au avut o prestatie foarte buna reusind sa castige toate cele 3 meciuri la KO Tehnic .

Locul 2 a fost ocupat de urmatori sportivi: Ramin Sayed, Nicolae Razvan si Badea Alexandru care au avut la randul lor o prestatie buna, chiar daca in finala au fost invinsi la o diferenta mica de puncte. Locul 3 s-au clasat urmatori sportivi: Dumitrescu Ana Maria care la primul sau concurs a luptat cu o sportiva care avea in bagajul sau de cunostinte o mai mare experienta. Badeca Robert a pierdut in semi-finale din cauza unei accidentari.